Pradžia
Kiekvienam naujam darbuotojui iš Ukrainos „Express Market“ skirs papildomą 300 eur. paramą-išmoką

Kiekvienam naujam darbuotojui iš Ukrainos „Express Market“ skirs papildomą 300 eur. paramą-išmoką

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo karo pradžios iš Ukrainos išvyko daugiau negu penki milijonai žmonių. Siekiant padėti nuo Rusijos agresijos nukentėjusiems ukrainiečiams, lietuvišką prekybos tinklą „Express Market“ valdanti UAB „Kilminė“ kviečia juos prisijungti prie savo kolektyvo – kiekvienam naujam darbuotojui bus skiriama 300 eurų parama-išmoka.

Pasak Statistikos departamento, Lietuvoje jau užregistruota beveik 50 tūkst. pabėgėlių iš Ukrainos. Apie 26 tūkst. iš jų – darbingo amžiaus žmonės, atvykę į Lietuvą su paaugliais ir mažais vaikais.

Netikėtai gimtinę turėjusiems palikti ukrainiečiams dabar reikalinga visokeriopa pagalba – jie ieško apgyvendinimo vietų bei darbų Lietuvoje, kad galėtų išlaikyti savo šeimas. Pasak „Express Market“ Marketingo skyriaus vadovės Ingos Austynaitės-Rimkės, prekybos tinklas nori padėti atvykėliams greičiau integruotis, tad kviečia juos prisijungti prie savo kolektyvo.

„Tai, ką per pastaruosius mėnesius turėjo patirti nuo karo bėgantys ukrainiečiai – neįtikėtinai baisu. Juk už savęs jie turėjo palikti visą gyvenimą: namus, darbus, net kitus šeimos narius. Suprantame, kad netikėtai pradėti gyvenimą kitoje šalyje žinant, kas vyksta tėvynėje, turėtų būti be galo sunku, tad norime padėti žmonėms atsistoti ant kojų“, – teigė I. Austynaitė-Rimkė.

„Mūsų įmonės parduotuvėse darbų netrūksta, šiuo metu stengiamės darbo aplinką, vidinę tvarką adaptuoti kitataučiams, kad jie jaustųsi savi, kuo daugiau suprastų ir greičiau adaptuotųsi darbe ir kolektyve. Įmonės vadovų sprendimu, kiekvienam naujam darbuotojui skirsime 300 eurų išmoką-paramą“, – toliau pasakojo „Express Market“ atstovė

Prekybos tinkle jau dirba 10 ukrainiečių

Nuo karo pradžios prekybos tinkle įsidarbino 10 ukrainiečių. Pirmoji ukrainietė darbą pradėjo kovo 23-iąją dieną.

Tarp naujų darbuotojų – Julija, atvykusi iš Bila Cerkva gyvenvietės, esančios Kijivo apskrityje. Moteris gimtuosius namus paliko kartu su dukra – šiuo metu jos apsistojo pas Lietuvoje gyvenančias gimines, kurios jai ir padėjo surasti naują darbą prekybos tinkle. Pasak Julijos, ji Lietuvoje jaučiasi gerai ir laukia karo pabaigos, kuriai atėjus nuspręs, kur kurti savo ateitį.

Kita darbuotoja, Nataliia Puzyrova, į Lietuvą atvyko iš Charkovo miesto. Moteris čia atkeliavo viena – jos vyras liko ginti gimtinės. Ukrainoje taip pat pasiliko ir jos sūnus su trimis anūkais – pasak moters, visi jie saugūs. Nataliia Lietuvoje apsigyveno pas seserį, kuri kartu su savo vyru padėjo jai rasti darbą „Express Market“. Moteris pasakojo, kad labai džiaugėsi operatyvia Lietuvos pagalba pabėgėliams bei gatvėse kabančiomis Ukrainos vėliavomis, jaučiasi dėkinga už lietuvių palaikymą. Moteris sakė nekantraujanti, kada vėl galės susitikti su savo vyru bei pamatyti sūnų ir anūkus.

Valeriyja Kostka į Lietuvą iš Charkovo miesto atvyko kartu su dvyne seserimi. Čia jas į savo namus priėmė Kauno rajone gyvenanti lietuvė, kuri moteriai padėjo susirasti darbą netoli jų įsikūrusioje „Express Market“. Valeriyja pasakojo, kad Lietuvoje jaučiasi saugiai ir labai tikisi, kad karas baigsis iki birželio mėnesio, o ji su seserimi galės grįžti į gimtinę.

Prašo klientų supratingumo

„Express Market“ įsidarbinę ukrainiečiai segi skiriamąjį ženklelį su užrašu „Aš iš Ukrainos. Dar nekalbu lietuviškai.“. Pasak I. Austynaitės-Rimkės, tokiu būdu prekybos tinklas bando apsaugoti savo klientus nuo nesusipratimų, kurie gali įvykti jiems ieškant darbuotojų pagalbos.

„Prašome parduotuvių klientų supratingumo dėl kalbos barjero. Tiems, kurie ieško pagalbos, su malonumu padės kiti mūsų kolektyvo nariai“, – teigė I. Austynaitė-Rimkė. Kiti prekybos tinklo darbuotojai, siekiant išreikšti savo palaikymą, segi ženklelius su užrašu „Remiame Ukrainą, Slava Ukraini!“.

Kaip toliau pasakojo „Express Market“ atstovė, prekybos tinklas palaiko ir finansiškai remia Ukrainą, jos gyventojus, bei kviečia kitus verslus ir žmones nenustoti padėti nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams – ši parama jiems gyvybiškai reikalinga.